Nuo 2011 12 02 veikia diabetinės pėdos gydomojo pedikiūro kabinetas VI a 619 kab.
Tel. pasiteiravimui: 401 472

Darbo grafikas:

7:30-15

11:30-19

Registruojantis turėti siuntimą iš savo šeimos gydytojo.

Ligoniams, sergantiems cukriniu diabetu ,

Jautrumo skausmui suma žėjimas

Lėtinės cukrinio diabeto komplikacijos ir amputacijų prevencija

Sergant cukriniu diabetu, gali sumažėti jautrumas kojose. Todėl susižeidus koją gali tik nestipriai skaudėti, bet galite ir visiškai nejusti skausmo.Skausmo nejutimas yra PAVOJINGAS. Net mažiausia nepastebėta žaizdelė gali infekuotis ir vėliau tapti didelių problemų priežąstimi. Dėl infekcijos gali tekti amputuoti koją.

ATMINKITE

- Jūs esate netekęs “skausminio aliarmo sistemos”“

- Jūs pats sau turite pakeisti nesamą pojūtį, todėl būtina:

Kiekvieną dieną apžiūrėti savo kojas, ar jose nėra kokių nors pažeidimų.

JŪS GALITE APSAUGOTI SAVO KOJAS:

1. Atidžiai apžiūrėkite savo kojas kiekvieną kartą, kai nusiaunate kojines, ar nėra mažų žaizdelių ar nuospaudų.
  2. Kiekvieną kartą prieš apsimaudami kojines, ranka patikrinkite jų vidų, ar jose nėra smulkių akmenukų arba kitų daiktų, kurie gali nutrinti arba nuspausti pėdą.
  3. Apvedžiokite savo pėdos kontūrus ant kalkinio popieriaus ir išsikirpkite. Įdėkite į batų vidų, kad galėtumėte įsitikinti, ar jie pakankamai ilgi ir platūs.
  4. Niekada nevaikščiokite basas ir neavėkite batų be kojinių.
  5. Jei kojoms šalta, nešildykite jų termoforu su karštu vandeniu, nei elektrinėmis pagalvėlėmis. Geriau apsiaukite kojines. Prieš maudydamasis vonioje, termometru pamatuokite vandens temperatūrą. Ji turėtų būti ne didesnė už 37 laipsnius C.
  6. Nagų trumpinimui rekomenduotina naudoti smulkų švitrinį popierių, o sustorėjusios odos šveitimui – pemzą. Kojų priežiūrai nenaudokite aštrių instrumentų (pvz., žirklių), elektrinių prietaisų bei chemikalų.
  7. Jei susižeidėte koją, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju. Iki pokalbio su gydytoju rekomenduojama nevaikščioti.

GERA KASDIENĖ KOJŲ PRIEŽIŪRA PADEDA IŠVENGTI AMPUTACIJOS !

KOJŲ PRIEŽIŪRA

Pacientams, neturintiems kraujagyslių ar neurologinės kilmės kojų pažeidimų

ATMINKITE:

- Teisingai prižiūrint kojas, galima išvengti daugybės su jomis susijusių problemų.

- Būtina reguliariai (1 kartą per metus) tikrintis ir konsultuotis šiuo klausimu su gydytoju, kad būtų galima anksti pastebėti pažeidimus kojose.

- Labai svarbu gera diabeto kontrolė.

- Nerūkykite!

JŪS PRIVALOTE:

- Apžiūrėti savo kojas kiekvieną dieną (jei pačiam tai daryti sunku, naudokitės veidrodžiu arba paprašykite draugų, kad padėtų).

- Atkreipkite dėmesį į odos sustorėjimus bei įtrūkimus, odos spalvos pokyčius, opas, infekcijos židinius.

- Labai svarbu, kad kojos būtų švarios ir sausos. Jei oda labai sausa, naudokite neutralius kremus. Jei drėgna – pudras.

- Kasdien aukite naujas kojines.

- Avalynė turi būti patogi, minkšta ir reikiamo dydžio.

- Teisingai prižiūrėkite kojų nagus. Vietoj žirklių patartume naudoti švitrinį popierių.

SVARBU:

- Venkite aukštų ir žemų temperatūrų : kojas plaukite drungnu vandeniu.

- Nevaikščiokite basi.

- Nenaudokite aštrių instrumentų.

- Nenaudokite aštrių losjonų ir negydykite nuospaudų.

- Jei naudojatės pedikiūrininko paslaugomis, įspėkite jį, kad sergate CD.

Visais neaiškiais klausimais konsultuokitės su gydytoju.