E.paslaugos

Judėkime, šypsokimės, būkime pozityvūs

Paskelbta - 2017-09-07  –

Rugsėjo mėnesį Kalniečių poliklinikoje eksponuojamas Europos Komisijos inicijuoto projekto „BEACTIVE“ –„ Būk veiklus“, stendas su legendinio Lietuvos krepšinio trenerio Vlado Garasto atvaizdu. Jame jis skatina pensinio amžiaus žmones dažniau judėti, pasivaikščioti lauke – kasdien būti aktyvesniais ir geranoriškesniais.

Vasarą vykusioje spaudos konferencijoje Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir ilgaamžis Lietuvos krepšinio treneris Vladas Garastas, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) vadovas Aurimas Baliukevičius bei Lietuvos asociacijos „Sportas visiems" prezidentas Algis Vasiliauskas pakvietė šalies gyventojus daugiau judėti. Šis kvietimas – tai Europos komisijos (EK) inicijuoto projekto „BEACTIVE" startas Lietuvoje.

Spaudos konferencijos metu akcentuota, kad šiandien motyvacija žmonėms daugiau judėti yra ypatingai svarbi, tuo pačiu tai yra puiki ligų prevencija. Projekto „BEACTIVE" tikslas – skatinti visus žmones, nepriklausomai nuo jų amžiaus, profesijos ar sportiškumo, būti aktyviais. Kampanija siekiama suburti gyventojus, valdžios institucijas, įvairius sporto judėjimus, pilietinės visuomenės organizacijas ir privatųjį sektorių aptarti idėjas ir bendradarbiauti, kad kuo daugiau europiečių sportuotų ir būtų fiziškai aktyvūs.

Pasak V. Garasto džiugu, kad atkreipiamas dėmesys į senėjančią visuomenę ir jos vietą sveikatingumo srityje. „Sportą ir sveikatingumą esame pratę sieti su jaunyste, grožiu, atletiškumu, tačiau yra ir kita sveikatingumo dalis – tai senjorų grupė. Mažai arba labai siaurai apie tai kalbame, kokia nauda iš to valstybei, kiek lėšų, ligų ir ankstyvų mirčių galime sumažinti, jei įprastinę pasyviąją kasdienę senjorų elgseną keistume aktyvesne, – kalbėjo V. Garastas, – man, sulaukusiam 85 metų, smagu su vyresniais žmonėmis pasidalinti savo kasdiene patirtimi: būtinai kasdien išeikite į lauką, pasivaikščiokite, jei galite nesinaudokite liftu, nepasiduokite blogų naujienų srautui, ieškokite pozityvo, dažniau šypsokitės. Tai labai naudingos priemonės, kurios gali pagerinti kasdieninę nuotaiką ir teigiamą nusiteikimą.

Projekto „BEACTIVE" ambasadorių programa Lietuvos gydymo įstaigose vyks iki spalio 31 dienos.

Nuotraukoje: Poliklinikoje besilankantis pacientas Augustas, didelis legendinio trenerio Vlado Garasto ir krepšinio gerbėjas, mielai nusifotografavo prie naujai įrengto stendo

• Vyriausiausioji buhalterė Audronė Smalskienė El. paštas
    ( tel: 8-37-401408)