Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas informuoja, kad sergamumui gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) pasiekus epideminį lygį, nuo 2017 m. sausio 16 d. Kauno mieste paskelbta gripo epidemija. Būkime atidūs.

Kauno mieste sergamumas gripu ir ŪVKTĮ 2-ąją šių metų savaitę siekė 138,6 atvejo 10 000 gyventojų, iš jų gripo – 11,1 proc. Praėjusią - 1-ąją metų savaitę, sergamumo rodiklis buvo 121,5 atvejo 10 000 gyventojų, iš jų gripo – 7,6 proc.

Rekomendacijos gyventojams gripo epidemijos metu

Saugotis peršalimo ir sergančių asmenų. Vengti kontakto su sergančiaisiais, nuo kosinčio ar čiaudinčio kolegos pravartu pasitraukti nors per metrą. Dažnai plauti rankas. Gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių). Vengti masinių susibūrimo vietų, nesant būtinybei nesinaudoti viešuoju transportu, pasirinkti individualias laisvalaikio praleidimo priemones. Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, daugiau būti ore. Pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, sergantįjį (pagal galimybes) izoliuoti nuo sveikųjų. Pati efektyviausia priemonė nuo gripo yra skiepai. Pasiskiepijus jau užsikrėtusiam gripu ar užsikrėtus iš karto po skiepo, skiepas nuo ligos neapsaugos, bet gali padėti apsisaugoti nuo vėlesnio užsikrėtimo kito tipo gripo virusu, o po 2 savaičių jau bus susiformavusi pakankama apsauga nuo visų trijų gripo viruso tipų. Kaip parodė daugiamečiai duomenys, gripo epidemija mieste trunka bent 3 savaites. Jeigu dar nesuspėjote pasiskiepyti, turite paskutinę galimybę tai padaryti.

Rekomendacijos susirgus

Nesigydyti patiems, kreiptis į medikus dėl gydymo paskyrimo. Geriausiai, jeigu ligonį slaugytų vienas asmuo. Nosį ir burną rekomenduojama dengti vienkartine kauke ir ligoniui, ir slaugančiam sveikajam. Kosėjant ir čiaudint, užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas. Rekomenduojama kuo dažniau plauti rankas, ypač aptarnavus ligonį ir prieš valgį. Sergančiųjų vaikų neleisti į vaikų kolektyvus bei lankyti sergančių draugų. Darbuotojams, kurie susirgę dėl darbo pobūdžio gali platinti virusus, pavyzdžiui prekybos centrų kasininkams, pajutus pirmuosius susirgimo požymius, likti namuose arba neaptarnauti klientų.

Kauno Kalniečių poliklinikos inf.