Edukacinė dovana Kauno moksleiviams

Paskelbta - 2016-03-29  – 

Kovo 24 dieną Kauno Kalniečių poliklinikoje vyko miesto gimnazijų moksleivių Karjeros ugdymo savaitės renginys. Lietuvos moksleivių sąjunga, pastebėdama moksleivių karjeros ugdymo stoką mokyklose, pavasario atostogų metu inicijavo Karjeros savaitę. Ją vykdė LMS padaliniai 32- jose savivaldybėse. Įstaigos ir verslo įmonės buvo pakviestos prisidėti prie šios iniciatyvos.

Kauno Kalniečių poliklinika atsiliepė į Lietuvos moksleivių sąjungos prašymą ir edukacinei karjeros ugdymo programai pakvietė miesto gimnazijų moksleivių grupę. Gimnazistai buvo supažindinti su poliklinikos istorija, struktūra, funkcijomis ir šiuolaikinių technologijų inovacijomis, kurios taikomos kasdieninėje sveikatos priežiūros įstaigos veikloje, konkrečiose darbo vietose.

Specializuotų paslaugų centro klinikinės fiziologijos gydytoja administratorė Roma Leikuvienė ir gydytoja radiologė Živilė Aleksynaitė supažindino, kaip atliekami radiologiniai bei širdies ir kraujagyslių ligų diagnostiniai tyrimai, papasakojo apie svarbias valstybines profilaktines vėžio ir lėtinių ligų programas, akcentavo e.sveikatos diegimo privalumus ir reikšmę dabarties bei ateities medicinai.

Poliklinikos laboratorijoje laboratorinės medicinos gydytoja-administratorė Solveiga Gudžinskienė moksleiviams papasakojo ir parodė, kaip atliekami įvairūs diagnostiniai klinikiniai tyrimai, supažindino su aparatūra, kuri yra naudojama šiuolaikinėje laboratorinėje medicinoje. Didelio moksleivių susidomėjimo sulaukė Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbas su mažaisiais ir suaugusiais pacientais. Pasibaigus renginiui, moksleiviai pasidalijo savo pastebėjimais ir įspūdžiais:

„ Kalniečių poliklinikoje vykusioje edukacinėje programoje pamačiau ir sužinojau daugiau negu tikėjausi. Visų pirma, nustebino puikus priėmimas. Darbuotoja, kuri mus visur lydėjo priėmė be galo šiltai, neapkrovė nereikalinga informacija, tiesiog parodė tai, ką norėjom pamatyti ir suteikė visas galimybės sužinoti viską, kas labiausiai domina. Labai įdomu buvo sužinoti, kaip vyksta įvairūs laboratoriniai tyrimai, iš arčiau pamatyti visus naujus prietaisus, su kuriais dirbama. Visi darbuotojai taip pat labai malonūs ir supratingi, pasidalino savo patirtimis ir patarimais. Man labai patiko, sužinojau tikrai daug visko ir netgi pradėjau svarstyti apie būsimą darbą tokioje įstaigoje, - sakė Laura Buknytė, Domeikavos gimnazijos moksleivė.

„Šis renginys man paliko labai didelį įspūdį. Buvo labai įdomu klausytis apie profesijas iš pirmų lūpų, o ne iš kažkieno pasakojimų. Įdomu buvo stebėti, kaip specialistai atlieka savo darbą, kokia išties yra jų darbo rutina, nematoma plika akimi.

Nesitikėjau,kad bus taip linksma ir įdomu. Mielai dalyvausiu tokiuose renginiuose, susijusiuose su medicina bei gamtos mokslais. Labai dėkoju už tokią nuostabią dieną, – dėkojo Justinas Sukackas, Kauno „Saulės“ gimnazijos moksleivis.

„Gydytojai stengėsi papasakoti viską, kiek galėjo, tikrai buvo įdomu klausytis. Visos edukacinės programos metu jaučiausi labai gerai, " – teigė Leonarda Rajeckytė, Kauno Jėzuitų gimnazijos atstovė.

"Labai patiko šiltas poliklinikos darbuotojų bendravimas ir noras kuo daugiau papasakoti. Buvo labai smagu pamatyti poliklinikos darbą kitomis akimis bei labai džiugu, kad galėjau sužinoti apie daugybę poliklinikoje atliekamų darbų, " – sakė Aistė Boreišaitė, Kauno „Varpo“ gimnazijos moksleivė.

" Iš pradžių man pasirodė, kad mes tik sėdėsim ir klausysim apie poliklinikos veiklą, bet iš tikrųjų visa programa buvo visai kitokia. Buvo įdomu pamatyti, kaip dirba tam tikri aparatai, kaip atliekami tyrimai. Taip pat sužavėjo malonus poliklinikos personalas. Džiugu, kad d arbuotojai mus noriai priėmė ir viską aprodė. Iš tiesų viskas labai patiko ir tikrai mielai dar kartą sudalyvaučiau", – tikino Akvilė Marčiulionytė, Kauno „Aušros gimnazijos moksleivė.

"Tikrai viskas labai patiko, darbuotojai labai malonūs. Buvo smagu ir tikiuosi, kad dar pasitaikys progų apsilankyti jūsų įstaigoje, " – sakė Gailė Unikauskaitė, Kauno „Saulės“ gimnazijos moksleivė.

Kauno mokinių savivaldos informavimo centro savanorė, Kauno „Varpo“ gimnazijos moksleivė Justina Kirdeikytė, apibendrindama ir Lietuvos moksleivių sąjungos vardu dėkodama Kauno Kalniečių poliklinikos darbuotojams už organizuotą Karjeros edukacinės programos renginį sakė, kad šis ugdomasis renginys moksleiviams buvo tarsi didelė pažinimo dovana, padedantis nutiesti kelius į ateitį ir apsispręsti pasirenkant profesiją.

2016 m. kovas 29 d.
Kauno Kalniečių poliklinikos informacija