Gripo epidemija atšaukta

Paskelbta - 2016-03-17  –

Kauno visuomenės sveikatos centras skelbia, kad Kaune sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis smarkiai sumažėjo ir pasiekė neepideminį lygį, todėl kovo 8-ąją mieste paskelbta gripo epidemijos pabaiga. Gripo epidemija mieste truko 5 savaites.

10 – osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra įprastas gripo sezonui ir siekia 63,5 atv./ 10 000 gyventojų per savaitę. Didžiausias sergamumas registruotas Kauno miesto savivaldybėje – rodiklis siekia 72,9 atv./ 10 000 gyventojų per savaitę. Mažiausiai peršalimo ligos kamuoja Birštono rajono gyventojus, kur rodiklis siekia 20,8 atv.Per savaitę sergamumas gripu ir ŪVKTI mažėjo visose apskrities teritorijose. Kauno Kalniečių poliklinikoje 10- ąją savaitę užfiksuota 217 susirgimų ŪVKTI, iš jų 17 pacientų sirgo gripu: 9 vaikai ir 8 suaugę.

Gripo epidemija Kauno miesto savivaldybėje buvo paskelbta vasario 1 dieną ir truko penkias savaites. Šį sezoną, be Kauno miesto, gripo epidemija buvo skelbta dar keturiose Kauno apskrities administracinėse teritorijose: Kauno, Jonavos, Prienų ir Kėdainių savivaldybėse.

Paskelbta gripo epidemijos pabaiga reiškia, kad tikimybė užsikrėsti ir susirgti gripu sumažėjo, tačiau neišnyko. Gripo viruso cirkuliacija aplinkoje išlieka, todėl rekomenduojama laikytis profilaktinių priemonių. Būtina dažnai plauti rankas, išlaikyti atstumą nuo čiaudinčių ar kosinčių žmonių. Pajutus negalavimus, geriau likti namuose ir neiti į darbą tam, kad neužkrėstumėte aplinkinių žmonių.

Parengta pagal Kauno visuomenės sveikatos centro informaciją