Minint Pasaulinę diabeto dieną Kauno Kalniečių poliklinikoje vyko profilaktikos akcija, siekianti pacientus labiau supažindinti, kaip užkirsti kelią susirgimui cukriniu diabetu bei pamokyti jau sergančius kontroliuoti ligą ir gyventi visavertį gyvenimą. Jau tapo tradicija poliklinikoje šią dieną skirti ligos prevencijai, mokymams ir informacijos sklaidai.

Gydytoja endokrinologė Jūratė Kavaliauskienė ne tik skaitė paskaitą, kas yra cukrinis diabetas, patarė, kaip išvengti jo komplikacijų, bet ir susirinkusiems surengė simbolinį žinių patikrinimą. Aktyviausieji renginio dalyviai, teisingai atsakę į klausimus apie cukrinio diabeto ligą ir jos profilaktiką, buvo apdovanoti diabeto kontrolės gliukomačiais, dienynais bei vaišinami sveikuolių kepiniais.

Prieš paskaitą vyko nemokama cukraus kiekio kraujyje matavimo akcija, buvo dalijamos mitybos atmintinės sergantiems cukriniu diabetu, diabeto rizikos vertinimo klausimynai ir kita informacinė medžiagą apie šią ligą. Gydytoja endokrinologė Jūratė Kavaliauskienė pasidžiaugė, kad pacientai domisi, mokosi ir parodė geras žinias apie diabetą. Poliklinikoje jau keletą metų sėkmingai veikia Diabeto mokykla, skaitomos specialistų paskaitos ir vyksta mokymai, kuriuose pacientai mokosi sveikos gyvensenos ir profilaktikos. Taip pat nemažai pacientų sulaukia ir diabetinės pėdos kabinetas, kuriame jiems suteikiamos kvalifikuotos medicininės paslaugos. Gydytojos Jūratės Kavaliauskienės nuomone, nors diabetas, yra nepagydoma, klastinga, sparčiai plintanti liga, tačiau jos sukeltos problemos turi savo sprendimo išeitį. Praėjusiais metais Kalniečių poliklinikoje buvo užregistruota 1262 suaugusieji ir aštuoni vaikai, sergantys cukriniu diabetu. „ Pagrindinis šios problemos sprendimas – ligos prevencija, efektyvus ir laiku paskirtas diabeto gydymas nuo pat jo diagnozės nustatymo bei nuolatinis pacientų mokymas. Labai svarbu, kad sprendžiant šias problemas aktyviai bendradarbiautų gydytojai, pacientai ir visos atsakingos institucijos“, – kalbėjo Kalniečių poliklinikos gydytoja endokrinologė J.Kavaliauskienė.


Renginio dalyviai, klausėsi ir pasitikrino žinias apie diabetą.

Profilaktinė kraujo tyrimo akcija – slaugytojos diabetologės J.Dulkytė ir N.Rinkevičienė atlieka cukraus kiekio kraujyje tyrimą.

Gydytoja endokrinologė Jūratė Kavaliauskienė moko, kaip pildyti diabeto kontrolės dienyną.

Kauno Kalniečių poliklinikos informacija