Senjorai pasimokė ir pastiprino sveikatą

Paskelbta - 2015-11-10  – 2015-ieji mūsų vyriausybės įvardinti kaip „Orios senatvės“ metai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į senėjančios visuomenės iššūkius: užtikrinti sveiką senėjimą vyresnio amžiaus asmenims, sumažinti sveikatos sutrikimų neigiamą poveikį gyvenimo kokybei, savarankiškumui ir darbingumui bei mažinti senų žmonių socialinę atskirtį.

Spalis Kaune ir Kalniečių poliklinikoje tradiciškai skiriamas pagyvenusiųjų žmonių sveikai gyvensenai gerinti. Poliklinikos Šeimos ir Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių specialistai skaitė paskaitas, vedė praktinius mokymus ir atliko sveikatos stiprinimo procedūras.

Šeimos gydytoja vyresnioji specialistė Violeta Platūkienė paskaitoje patarė, kaip atitolinti Alzheimerio ligą ir kitus senatvinės demencijos susirgimus, o kineziterapeutas Paulius Uknevičius senjorams suteikė teorinių žinių ir rekomendacijų apie judėjimo naudą gydant stuburo ligas. Taip pat šis specialistas, drauge su kineziterapeute Živile Balčiūniene, kiekvieną savaitę senyvo amžiaus žmonėms Kalniečių parke, prie specialių treniruoklių, vedė nemokamas mankštų ir šiaurietiškojo ėjimo pratybas ,,Judėk, gyvenk, bendrauk“.

Poliklinikos skyrių bendradarbiavimo dėka sėkmingai vyko Senjorams skirta fizinės medicinos ir reabilitacijos procedūrų sveikatos stiprinimo akcija. Šeimos skyriaus gydytojai: N. Bertašienė, N.Vitkienė, V.Platūkienė, V. Akstinas, D. Palamarčukienė , R. Balčiūnaitė, O. Švirinienė, D. Raižienė, R.Šlendederytė bei chirurgas gydytojas G. Laurinavičius konsultuodami, rekomendavo ir pasiuntė 34 pacientus pasinaudoti šia akcija. Senjorams atliktos 110 povandeninio masažo, vaistažolių, perlinių bei sūkurinių ir 78 vertikalių vonių, 26 parafino ir 9 limfodrenažo procedūros.

Kauno osteoporozės klubo „Uola“ narė, Genovaitė Kliučinskienė, poliklinikos Senjorų klubo vardu, padėkojo Kalniečių poliklinikos direktorei Virginijai Gailienei, administracijai bei sveikos gyvensenos renginių organizatoriams ir medikams už nuolatinį rūpestį, ne tik poliklinikos, bet ir viso miesto pagyvenusiųjų žmonių orios senatvės problemomis.


Šeimos gydytojos Violetos Platūkienės paskaita


FMR kineziterpautė Živilė Balčiūnienė (centre) senjorus mokė mankštintis.


Senjorų klubo narė Česė Tamulaitienė klausė paskaitų ir nuolat mankštinosi parke.

Kalniečių poliklinikos informacija