Vasara - puikus metas sveikatos patikrinimui

Paskelbta - 2015-07-01  – 

Neatideliokime moksleivių profilaktinio patikrinimo rudeniui. Kasmet iki rugsėjo 15-osios vaikai į mokyklas privalo pateikti medicinos pažymą su profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatais.

Šeimos gydytojo kabinete paprastai įvertinamas vaiko: ūgis, svoris, kraujo spaudimas, rega, klausa. kraujotakos, kvėpavimo, stuburo ir kitų organų būklė. Radus pakitimų, vaikas siunčiamas konsultuotis pas specialistus, jam reikia atlikti tyrimus. Tačiau ne visi tėvai gali leisti rinktis privačias konsultacijas, todėl pas kardiologą, oftalmologą ar odontologą eilėje tenka palaukti ilgiau. Daugelis tėvų sako, kad ši pažyma – tik formalumas.

Norėtume patikinti tėvus, kad tokie profilaktiniai patikrinimai būtini visais žmogaus gyvenimo laikotarpiais, o ypač kūdikystėje ir vaikystėje. Vaikų sveikatos tikrinimai vyksta remiantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu 2000-05- 31 Nr.301 ir nauja šio įsakymo redakcija, 2010 -06-18 Nr.V-586, šiame įsakyme nurodyta kada ir kokius tyrimus reikia atlikti, taip pat kada turime nukreipti kūdikį ar vaiką specialistams. Prireikus pirminės asmens sveikatos priežiūros specialistas gali nukreipti kitiems gydytojams specialistams ir nenurodytiems šiame įsakyme. Skiepai atliekami pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių.

Prieš pradedant lankyti darželį ar pradinę mokyklą, vaikas tikrinamas dėl helmintų ir kasmet- dėl utėlių ir niežų. Tėvams norime akcentuoti, kad tiek žarnyno parazitai, tiek utėlėtumas yra gana plačiai paplitę ir šiuo patikrinimu nesiekiame nieko įžeisti, nes užsikrėsti galima netikėtai bet kur ir bet kada.

Taip pat vadovaujantis mūsų respublikos teisės aktais dėl nacionalinių profilaktikos programų vaikų krūminiai dantys dengiami silantinėmis medžiagomis, ir tai turi būti atlikta laiku. Neatidėliokite tokių profilaktinių patikrinimų mokslo metų pradžiai. Dabar, kol ugdymo įstaigose dar nevyksta pamokos ir užsiėmimai, pats palankiausias metas ateiti pas savo šeimos ar vaikų gydytoją ir tai padaryti. Maloniai kviečiame registruotis ir patikrinti profilaktiškai savo atžalas.