Dalyvaukime socialinėje akcijoje

Paskelbta - 2015-04-22  –

2015 m. balandžio 20-26 d.d . VšĮ Paramos vaikams centras vykdo socialinę akciją “Nustokime barti, pradėkime girti”. Šia akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į emocinės prievartos prieš vaikus problemą. Akcijos metu kviečiama atsisakyti vaikus žeidžiančių žodžių, ir bus dalijami žodžiai, kuriais suaugusieji gali pagirti ir paskatinti vaikus. Akcija vyks visoje Lietuvoje - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose ir rajonuose. Kviečiame ir Jus prisijungti prie šios akcijos. Emocinė prievarta prieš vaikus yra visų prievartos rūšių prieš vaikus pagrindas. Gąsdina šio reiškinio paplitimas ir jo toleravimas mūsų visuomenėje. Vaikų auginimas ir ugdymas paremtas pagarba vaiko orumui, turi būti prioritetinis klausimas, siekiant pagerinti visuomenės ir ypač vaikų psichologinę savijautą ir psichinę sveikatą. Kviečiame Jus palaikyti šią socialinę akciją ir vykdyti ją balandžio 23 dieną Kalniečių poliklinikoje. Savanoriai kvies pro šalį einančius suaugusius žmones užrašyti į kortelę žodžius, kurių jie nebevartos auklėdami savo vaikus, ir korteles su užrašytais žodžiais mesti į specialią dėžę. Atsikratę netinkamų žodžių, suaugusieji gaus kortelę su vaiką pagiriančiais ir skatinančiais žodžiais. Akciją apibendrinsime ir užbaigsime tarptautinės konferencijos “Apsaugok mano vaikystę!” metu, kuri vyks balandžio 30 d., Vilniuje, Seime.