Pacientų dėmesiui


Osteoporozė yra sunki kaulų metabolinė liga, nes sutrinka kaulinio audinio medžiagų apykaita, kuriai būdinga sumažėjusi kaulų masė, dėl ko padidėja kaulų trapumas bei osteoporozės komplikacijų – kaulų lūžių – rizika.

Padidėja lūžių rizika vyresnio amžiaus žmonėms, nusilpsta kojų raumenys. Vitamino D stoka daro neigiamą poveikį imuninei sistemai, o jai nusilpus gali išsivystyti išsėtinė sklerozė, cukrinis diabetas, reumatoidinis artritas, sisteminė raudonoji vilkligė, tuberkuliozė, viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, plaučių uždegimas, atopinis dermatitas.

Jau rasta daugybė moksliškai pagrįstų įrodymų, kad vitaminas D turi galingą antivėžinį poveikį ir yra svarbus imuninės sistemos reguliatorius. Manoma, kad pakankamas vitamino D lygis

(50–90 ng/ml) kraujyje padėtų išvengti 77 proc. vėžio atvejų, vitamino D trūkumas (mažiau nei 20 ng/ml) siejamas su 15 vėžio rūšių.

Labai didelė nėščiųjų dalis turi nepakankamą vitamino D kiekį. Mažesnė nėščiųjų vitamino D koncentracija susijusi su infekcijų, preeklampsijos, gestacinio diabeto (Gestacinis diabetas- (GD) yra dažniausias nėščiųjų medžiagų apykaitos sutrikimas), priešlaikinio gimdymo, Cezario pjūvio operacijų ir kitų  būklių dažnumu.

Moterų, kurių vitamino D  koncentracija nepakankama, kūdikiai gimsta mažesnio svorio, dažnai su vitamino D trūkumu ar nepakankamumu.

Nedelskime, išsitirkime vitamino D koncentraciją kraujyje.

Gydytojo siuntimas nebūtinas.

Kreiptis tiesiai į 209 ir 419 procedūrinius kabinetus. Išsamesnė informacija teikiama telefonu : 401449 .

Kita informacija

Naudingos nuorodos

Atnaujinta 2013-11-22

Nuorodos susijusios su sveikatos paslaugomis, naujienomis, aktualijomis.

Visos nuorodos


Jūsų atsiliepimai apie mus

Atnaujinta  –  Rašyti atsiliepimą

Kviečiame Jus rašyti, siūlyti, pageidauti. Iš anksto dėkojame už pastabas ir pasiūlymus. Tikimės nuoširdaus Jūsų bendradarbiavimo

Visi atsiliepimai


Personalo kontaktai

Atnaujinta 2013-01-07

Personalo kontaktinė informacija.

 • Registratūra, informacija
  ( tel: 8 37 - 401422 )
 • Direktorė Rasa Abariuvienė El. paštas
  ( tel: 8-37-401402)
 • Personalo skyrius El. paštas
  ( tel: 8-37-401404)
 • Vidaus medicininio audito grupės vadovė Jūratė Stasiulevičienė El. paštas
  ( tel: 8-37-401427)

Visi kontaktai