Osteoporozė yra sunki kaulų metabolinė liga, nes sutrinka kaulinio audinio medžiagų apykaita, kuriai būdinga sumažėjusi kaulų masė, dėl ko padidėja kaulų trapumas bei osteoporozės komplikacijų – kaulų lūžių – rizika.

Padidėja lūžių rizika vyresnio amžiaus žmonėms, nusilpsta kojų raumenys. Vitamino D stoka daro neigiamą poveikį imuninei sistemai, o jai nusilpus gali išsivystyti išsėtinė sklerozė, cukrinis diabetas, reumatoidinis artritas, sisteminė raudonoji vilkligė, tuberkuliozė, viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, plaučių uždegimas, atopinis dermatitas.

Jau rasta daugybė moksliškai pagrįstų įrodymų, kad vitaminas D turi galingą antivėžinį poveikį ir yra svarbus imuninės sistemos reguliatorius. Manoma, kad pakankamas vitamino D lygis

(50–90 ng/ml) kraujyje padėtų išvengti 77 proc. vėžio atvejų, vitamino D trūkumas (mažiau nei 20 ng/ml) siejamas su 15 vėžio rūšių.

Labai didelė nėščiųjų dalis turi nepakankamą vitamino D kiekį. Mažesnė nėščiųjų vitamino D koncentracija susijusi su infekcijų, preeklampsijos, gestacinio diabeto (Gestacinis diabetas- (GD) yra dažniausias nėščiųjų medžiagų apykaitos sutrikimas), priešlaikinio gimdymo, Cezario pjūvio operacijų ir kitų  būklių dažnumu.

Moterų, kurių vitamino D  koncentracija nepakankama, kūdikiai gimsta mažesnio svorio, dažnai su vitamino D trūkumu ar nepakankamumu.

Nedelskime, išsitirkime vitamino D koncentraciją kraujyje.

Gydytojo siuntimas nebūtinas.

Kreiptis tiesiai į 209 ir 419 procedūrinius kabinetus. Išsamesnė informacija teikiama telefonu : 401449 .