Skubūs tyrimai atliekami per 15 minučių

Paskelbta - 2014-01-17  –

Všį Kauno Kalniečių poliklinikos laboratorija tapo viena šiuolaikiškiausių mieste- klinikiniai tyrimai atliekami labai sparčiai , pačia naujausia diagnostine įranga.

Laboratorija yra atestuota ir atitinka LR Sveikatos apsaugos ministerijos keliamus reikalavimus.

2013 metais  laboratorija buvo atnaujinta, modernizuota, instaliuota naujausia ypač pajėgi klinikinių tyrimų atlikimo diagnostinė aparatūra: biocheminis ir imunologinis analizatoriai, šiuolaikiška ir labai patikima laboratorinė įranga kraujo krešumui tirti, naujausi kokybiški mikroskopai, taip pat įdiegtos informacinės technologijos, sukurta patogi, atitinkanti keliamus reikalavimus, darbo aplinka.

Moderni ir pajėgi įranga leidžia sutrumpinti tyrimų atlikimo laiką, užtikrinti didelį jų tikslumą, palengvinti ir paspartinti gydytojo darbą – greičiau diagnozuoti susirgimą ir skirti gydymą.

Automatizuotai ir patikimai analizatoriumi StaCompact  nustatomi kraujo krešėjimo sistemos rodikliai - protrombino laikas (SPA, INR), dalinis aktyvuotas tromboplastino laikas (DATL).

Pagal unifikuotas ir įstaigoje įteisintas metodikas atliekami šie tyrimai:

Bendri klinikiniai šlapimo, kraujo , tarp jų ir cukrinio diabeto diagnostikai ir kontrolei būtini gliukozės ir glikozilinto hemoglobino tyrimai,  skydliaukės hormonai – tireotropinis (TTH),

laisvas tiroksinas (FT4), trijodtironinas (FT3), skydliaukės antikūnai- AntiTPO, svarbus mažakraujystės žymuo - Feritinas,  biocheminiai aterosklerozės žymenys- cholesterolis ir jo frakcijos (lipidograma), geležies, kalio, natrio, kalcio, magnio tyrimai, kepenų fermentai,

specifiniai uždegimą nurodantys baltymai - C reaktyvinis baltymas, reumatoidinis faktorius  ir kiti biocheminiai tyrimai.

Laboratorijoje atliekami informatyvūs  imunologiniai tyrimai ankstyvai vėžio diagnostikai – kiaušidžių (CA125), vėžio žymenys, prostatos specifinis antigenas (PSA) ,  serumo antikūnai – alerginių ligų diagnostika – tai imunoglobulinai E, toksoplazmozės IgG ir IgM klasių antikūnai,imunoglobulinai prieš mikoplazma pneumonia.

Skubos tvarka atliekami tyrimai padaromi per 15-60 min (priklausomai nuo tyrimo atlikimo metodikos).

Laboratorija  užtikrina paciento asmens duomenų, informacijos apie atliktų tyrimų rezultatus apsaugą ir konfidencialumą.

Atliekama lytiškai plintančių ligų diagnostika (sifilio, gonorėjos,trichomonozės) garantuojant paciento anonimiškumą.

Poliklinikoje vykdomos Lėtinių neinfekcinių ligų prevencinės programos, kurių dėka galima atlikti tyrimus nemokamai, o klinikinėje  laboratorijoje – dažnai vyksta įvairios  akcijos,  kai biocheminius ar imunologinius tyrimus galima atlikti pigiau negu kitur.

Eritrocitų nusėdimo greičio matuoklis

Reumatologinių tyrimų analizatorius