VšĮ  Kauno Kalniečių poliklinika  tęsia populiarią sveikatinimo iniciatyvą – kviečia į šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus

 
   Kauniečiai labai pamėgo  šiaurietiškojo vaikščiojimo su lazdomis užsiėmimus, kuriuos vedė  kvalifikuoti patyrę instruktoriai VšĮ Kauno Kalniečių poliklinikos kineziterapeutai Robertas Mačys ir Paulius Uknevičius.

Šiaurietiškasis vaikščiojimas – ėjimas su lazdomis, fizinis užsiėmimas, kurio pagrindas vaikščiojimas su panašiomis į slidininkų lazdomis.Labai  paprasta , tačiau efektyvi sveikatinimo priemonė, tinka visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams.

 Normaliai vaikščiojant, širdies dažnis yra 130 dūžių per minutę, o vaikščiojant su lazdomis – 147 dūžiai per minutę.

Energijos eikvojimas padidėja vidutiniškai 20 proc. Daugiau nei 46 proc. pagerėja energijos suvartojimas. Šiaurietiškas vaikščiojimas atpalaiduoja raumenis kaklo ir pečių srityje. Itin pagerėja kaklo ir stuburo lankstumas.

Vaikštant daugiausia dirba dilbio tiesiamasis raumuo ir lenkiamieji raumenys, užpakaliniai pečių raumenys, didieji krūtinės ir nugaros raumenys. Į darbą įtraukiami viršutinės kūno dalies raumenys.
Neapsunkinami sąnariai ir keliai. Sudeginama apytikriai 400 kalorijų per valandą (vaikščiojant be lazdų – apie 280 kalorijų per valandą).

   Gerėja organizmo bendra funkcinė būklė, aerobinė ištvermė, nes į darbą įtraukiama 90 proc. kūno raumenų masės. Pagrindinis šiaurietiško ėjimo inventorius yra specialios lazdos. Pernai  Kalniečių poliklinika įsigijo 20 porų kokybiškų šiaurietiško vaikščiojimo lazdų. Jos yra lengvos, gaminamos iš aliuminio, stiklo ir anglies pluošto mišinio arba tik iš anglies pluošto. Lazdos gali būti fiksuoto ilgio ir sustumiamos. Labai svarbi lazdos dalis yra ergonominė rankena ir priderinamo dydžio dirželis.Slidininkų lazdos šiaurietiškam vaikščiojimui netinka, nes jos yra per ilgos. Lazdos parenkamos pagal žmogaus ūgį, pavyzdžiui, jeigu jūsų ūgis 1,75 metro, tai bus reikalingos apie 1,20 metro ilgio lazdos. Gamintojai paprastai pateikia proporcijų lenteles. Lazdos galuose turi specialias kilpas, kurios leidžia įmauti riešus, tad nereikia lazdų per daug spausti ir atlaisvinama kraujotaka.

Šiaurietiškojo  ėjimo lazdos tinka vaikštant įvairiomis dangomis. Priklausomai nuo ėjimo pagrindo (asfaltas, pieva, gruntinis kelias, sniegas) gali būti naudojami skirtingi lazdų antgaliai. Einant šaligatviu ar asfaltu, ant smaigalio galima užmauti specialų guminį antgalį.

  Sveikos gyvensenos specialistai rekomenduoja ir pabrėžia šiaurietiško ėjimo pranašumus: lengvai išmokstamas užsiėmimas, tinka visoms amžiaus grupėms, iki 30 proc. mažiau apkrauna judėjimo aparatą, todėl ypač tinka turintiesiems problemų dėl sąnarių ir nugaros,
atpalaiduojami kaklo ir sprando srities raumenys,  tai labai veiksminga svorio metimo treniruotė gryname ore,  gerina širdies ir kraujagyslių veiklą, maža tikimybė patirti traumų, dėl aktyvaus kvėpavimo pagerėja viso organizmo aprūpinimas deguonimi, geriausiai pritaikyta reabilitacija atvirame ore po sportinių traumų.

  Šiemet VšĮ Kauno Kalniečių poliklinika tęsia  šią puikią sveikatinimo iniciatyvą ir kviečia visus norinčius dalyvauti šiaurietiško ėjimo treniruotėse.

 

 

Kviečiame į šiaurietiškojo ėjimo  užsiėmimus

 

Šiaurietiškojo ėjimo mokymai ir treniruotės vyks:

 

2014 m.  sausio  16 d.  -  10.00 - 11.00 val.

vasario 13 d.  -  10.00  - 11.00 val.

kovo 27 d.   -    10.00  - 11.00 val.

balandžio 17 d.  -  10.00 - 11.00 val.

gegužės  15 d.  -  10.00 - 11.00 val.

birželio 12 d. - 17.00 - 18.00 val.

liepos 17 d.  -  17.00 – 18.00 val.

rugpjūčio 14 d. -  17.00 -18.00 val.

rugsėjo 18 d.   -   10.00 -11.00 val.

spalio 16 d.    -    10.00 – 11.00 val.

lapkričio 13 d.  -   10.00- 11.00 val.

gruodžio 11 d. -   10.00 - 11.00 val.

 

     Visi norintieji dalyvauti šiaurietiškojo ėjimo mokymuose – pratybose turi užsiregistruoti iš anksto tel.: 401464 arba užėję į 242 kabinetą II aukšte.

Į mokymus reikia atvykti apsirengus sportine apranga ir avėti patogią sportinę avalynę. Šiaurietiškojo ėjimo lazdas išdalins mūsų poliklinikos instruktoriai, kurie ir praves mokymus.

Norintieji dalyvauti mokymuose su savo šiaurietiškojo ėjimo lazdomis renkasi tiesiai prie Kalniečių poliklinikos pagal nurodytas užsiėmimų datas (jiems registruotis nereikia).