Po atostogų pas dermatovenerologą

Paskelbta - 2012-10-24  – 

Po atostogų pas dermatovenerologą

Kalniečių poliklinikoje įdiegta moderni aparatūra neatsilieka nuo pažangiausių Lietuvoje. Įsigyjant naujos gydymo ir diagnostikos įrangos atsižvelgiama į specialistų poreikius ir rekomendacijas.
Galime pasidžiaugti atnaujinta Specialistų skyriaus įranga ir ja dirbančiais specialistais. Vienos iš jų – dermatovenerologės Virginija Rotkienė, poliklinikoje dirbanti jau keli dešimtmečiai ir Greta Valančienė, kuri mūsų poliklinikoje dirba dar tik vieneri metai.
Pasak šių gydytojų, neramu, kad pastaruoju metu daugėja piktybinių odos auglių atvejų. Dėl pigmentinių darinių kreipiasi vis daugiau pacientų, grįžusių po atostogų šiltuosiuose kraštuose, kur saulė itin aktyvi. Jiems padės naujasis dermatoskopas „HEINE Delta 20“, kuriuo apžiūrimi odos dariniai padidinami net 20 kartų. Vėliau vaizdas nufotografuojamas skaitmeniniu fotoaparatu ir kompiuterio ekrane analizuojama spalva, simetriškumas, kraštai, dydis. Galima stebėti pokyčius, nes nuotraukos saugomos kompiuteryje ir naują nuotrauką nesunku palyginti su ankstesne. Kitas itin naudingas naujas prietaisas, turintis ES sertifikatą, – reguliuojamos galios radijo dažnio generatorius CURIS, skirtas elektrochirurgiškai pjauti ir koaguliacijai atlikti. Jis nepažeidžia aplinkinių sveikų audinių, po odos defekto pašalinimo žaizdelė dažniausiai užgyja be rando. Įtarus, kad odos darinys gali būti piktybinis, imama biopsija. Gydytojui įvertinus odos darinį, esant būtinybei, iškart gali būti atlikta ir chirurginė operacija.